“A – Novation” – plokštelinių šilumokaičių gamintojas

Alfa NordicA – didelis šilumos perdavimo efektyvumas, kompaktiškumas; šilumokaičius galima naudoti esant aukštam darbiniui slėgiui (virš 50 bar) ir temperatūrai  (virš 250°C).

N – kokybė ir patikimumas.

100% kokybės kontrolė visuose gamybos etapuose užtikrina tik kokybiškų produktų pristatymą mūsų vartotojams.

AN – standartiniai ir unikalūs (individualūs) sprendimai. Mes tiekiame savo produkciją pirmaujančioms gamybos įmonėms Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse. Greitas pristatymas, platus sandėlių tinklas ir lanksti kainodara leidžia AN būti lyderiu savo srityje.

Technologijos, pakeitusios pasaulį

“A – Novation” – plokštelinių šilumokaičių gamintojas

 • Šiuolaikinė europietiška automatizuota gamyba. Metinis gamybos pajėgumas, išlaikant 100 % kokybės kontrolę – 100 tūkstančių šilumokaičių. Darbuotojų skaičius – 22 .
 • Gamykla įsikūrusi mieste Salaspils, 20 km nuo Rygos, Latvijoje.
 • Gamyba ir projektavimas (Latvija) dalyvaujant ekspertams iš Švedijos ir Vokietijos.
 • Bandymų laboratorija (Latvija).

Įranga:

 • Didelės spartos automatizuota presavimo linija APT group (Švedija)
 • Vakuminė krosnis SCHMETZ (Vokietija)
 • Kokybės kontrolė Nolek (Švedija)
 • Nuovargio ir ribinis kokybės testavimas Tyroller (Vokietija)
 • Valdymo, gamybos ir kokybės kontrolės automatizacija

Šilumokaitos teorija

Lituoti plokšteliniai šilumokaičiai yra skirti perduoti šilumai tarp skirtingų šilumnešių terpių jų nesumaišant.

Pavyzdžiui: vienu šilumokaičio kontūru teka techninis karštas vanduo iš šilumą generuojančios stoties (pvz. katilinės), o kitu – šaltas geriamas vanduo iš miesto vandentiekio. Tekėdamas per šilumokaitį, geriamas vanduo sušyla iki 45 arba 60 ° C, ir tada teikiamas vartotojams į gyvenamojo namo butus.

Esant tokiai šilumokatai, šilumokaičio kontūruose gali būti įvairūs terpių darbiniai slėgiai. Pavyzdžiui, techninis karštas vanduo gali tekėti suspaustas iki 16 barų, o šalto geriamo vandens slėgis gali būti tik 5 bar.an_pjuvis

Iš mokyklos fizikos kurso yra žinoma, kad skysčių tekėjimas būna laminarinis ir turbulentinis.

Laminarinis srautas – tai tolygus vienalytis srautas, paprastai nedidelio greičio.

O turbulentinis – priešybė laminariniam. Tai srauni kalnų upė su posūkiais, purslais ir sūkuriais. Efektyviam šilumos perdavimui  šilumokaičio viduje reikia sukurti didelės turbulencijos srautą. Šiuo tikslu naudojamos gofruotos plokštelės, turinčios įvairių formų įspaudus. Tiesą sakant, šilumokaičių gamintojai nuolat ieško geriausio santykio tarp šilumokaičioplokštelių formos ir įspaudo gilumo.

Turbulencija taip pat svarbi plokštelinių šilumokaičių eksploatacijai. Kuo turbulencija didesnė, tuo ilgiau tarnaus šilumokaitis. Turbulentinis srautas valo plokštelių paviršių, pašalina apnašas.

Parinkimo programa AN (AneX) leidžia vartotojui pamatyti turbulencijos lygį šilumokaičio kontūruose. Reynolds’o skaičius apibūdina turbulenciją ir šis skaičius turėtų būti daugiau nei 500.

Antra svarbi užduotis, kurią privalo spręsti šilumokaičių gamintojai – užtikrinti mažiausiai įmanomą pasipriešinimą (varžą) šilumokaičio viduje pratekančioms terpėms. Specialistai šį rodiklį vardina slėgio nuostoliu.  Šis rodiklis matuojamas manometrais prieš šilumokaičio kontūrą ir po. Populiarūs matavimo vienetai – kPa, Baras.

Parenkant šilumokaitį, klientas turi žinoti slėgio nuostolių parametrus šilumokaičio kontūruose. Individualiuose šiluminiuose punktuose (IŠP) šios vertės yra leidžiamos iki 20 kPa kiekviename kontūre.

Kuo didesnė slėgio nuostolių tolerancija kontūruose, tuo kompaktiškesnis ir pigesnis gali būti šilumokaitis.

Bet dideli slėgio nuostoliai gali sukelti priešingą efektą – gali nepakakti siurblio galios.

Todėl, pasirenkant šį dydį, reikėtų būti atsargiam.

Organizacijos, aptarnaujancios šilumos mainų sistemas (pvz., IŠP sistemos gyventojų komunaliniuose ūkiuose), turėtų nuolat sekti manometrų parodymus. Jeigu, pvz., slėgio nuostolių vertė ėmė didėti, – tai reiškia, kad šilumokaičio kanalai pradėjo užsikišinėti dėl nepakankamai kokybiškų šilumnešių. Norint išspręsti šią problemą, būtina skubiai atlikti šilumokaičio praplovimą, naudojant specialią įrangą ir specialias rūgštis.

Dabar mes aptarsime pagrindinį parametrą – šilumos mainų paviršių. Kuo didesnis šilumos mainų plotas tarp terpių (skysčių), tuo šilumos mainai vyksta efektyviau. Šilumos mainų paviršius vieno geometrinio dydžio ribose  gali būti padidintas naudojant plokštelės gamyboje giliaspaudį spausdinimą ir specialų gofravimo raštą. Gofravimo raštas primena lotynišką raidę V.

Gofravimo raštą moderniuose šilumokaičiuose galima suskirstyti į tris tipus – H, M , L.

an_ploksteleRaštas H (arba kampas H) – reiškia didelį šilumos perdavimo paviršių. Šiuo atveju sklaidos kampas artėja prie 180 laipsnių. Šis modelis užtikrina maksimalų šilumos perdavimą, tačiau tuo pačiu sukuria didelį pasipriešinimą šilumnešio srautui. Šilumokaičiai su tokia plokščių forma, modelio pavadinime turi skaičių 8 (pvz., NB538). Raštai M ir L – paprastai turi atitinkamai statų ir aštrų kampus. Šilumos mainų paviršiai mažesni, bet ir pasipriešinimas šilumnešio srautams ženkliai mažesnis.

Šilumokaičiai su tokiomis plokštėmis žymimos skaičiais 6 ir 4. Tokie šilumokaičiai yra skirti šilumos mainams klampiose terpėse, tokiose kaip – alyva, etilenglikolis ir t.t.

Mūsų įmonė taip pat gamina šilumokaičius, kombinuojant įvairių raštų  plokštes, o tai įgalina pasiekti didžiausią šilumos mainų paviršius / srauto pasipriešinimo santykio vertę.

Novatoriškų sprendimų laikas

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas.

Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko kokybinis šuolis gerinant efektyvumą!

Tik modernios, greitai augančios kompanijos turi aukščiausios kokybės gamybos technologiją!

Lituoto plokštelinio šilumokaičio kūrimas

Lituoto plokštelinio šilumokaičio sukūrimui reikalingos modernios automatinio  projektavimo sistemos. Nepakanka sukurti gaminio ir jo plokštelių brėžinį. Labai svarbu atlikti tyrimus įvairiose šilumnešių aplinkose, naudojant srautų kompiuterinį simuliavimą.

Konstrukcijos tvirtumas projektavimo etape yra tikrinamas taikant kompiuterinius modelius.

Pirmieji bandomieji gaminių pavyzdžiai gaminami naudojant 3D spausdintuvus. Po to jie bandomi termodinaminėse laboratorijose. Pasiekus reikiamus parametrus, toliau seka hidrauliniai bandymai, kuriais nustatoma pavyzdžių medžiagos atsparumo riba ir  nuovargis.

Kuomet reikalingas pavyzdys jau gautas, prasideda antspaudų ir matricų, skirtų gofruotų plokštelių presavimui, projektavimas. Antspaudai gaminami iš specialių lydinių. Antspaudas turi būti labai kietas, standus, o vidinė medžiagos struktūra neturi būti trapi, kad atlaikytų milijoną smūgių. Antspaudų ir matricų gamybos tikslumas neturi viršyti 0,01 mm!

Spausdinimo matricos paviršius turi būti veidrodinis, be griovelių ir įtrūkimų. Austenitinis plienas (nerūd. AISI316L), iš kurio gaminamos šilumokaičio gofruotosios plokštelės, labai jautrus vietiniams įtempimams, kuriuos iššaukia smulkūs įtrūkimai, o tai gali sukelti tarpkanalinį šilumokaičio pratekėjimą.

Kokybiškam šilumokaičių litavimui naudojamos indukcinės krosnys su giliu 10-5 laipsnių vakuumu. Kodėl yra tokio gilaus vakuumo poreikis? Atsakymas paprastas – užtikrinti kokybišką litavimą! Vakuumas užtikrina aukštą išlydyto vario higroskopiškumą. Žemesnio laipsnio vakuume labai sunku pasiekti reikalingą vario  skvarbą į sudėtingus šilumokaičio kanalus.

Litavimo procesas vyksta 15 valandų. Per šį laiką vykstalaipsniškas daugiapakopis gaminių įkaitinimas su temperatūros stabilizavimo etapais. Krosnyje pasiekiama 1100° C temperatūra. Krosnies automatika kontroliuoja gaminių įkaitinimo etapus, nuolat prižiūri įkaitinimo tolygumą pagal 5 pakrovos taškus. Toliau vyksta svarbus aušinimo etapas.

Aušinimo greitis parenkamas atsižvelgiant į šilumokaičių konstrukcijos liekamųjų įtampų balansą. Dabar per krosnies aušinimo apvalkalą cirkuliuoja šimtai kubų atšaldyto vandens. Taip pat tam tikrame technologinio proceso etape atliekamas kontroliuojamas azoto padavimas.

Testavimas

Pagamintą produkciją tikrina kelių pakopų kokybės kontrolė:

 • Vizualinė gaminio geometrijos patikra
 • Ribinių apkrovų testas. Šie šilumokaičiai atlaiko trūkimo slėgius, kurie viršija 140 bar!
 • Darbinių slėgių testai suspaustu oru, kuris 1,5 karto viršija nominalų slėgį.
 • Testavimas heliu, tikrinant mikropratekėjimus šaldymo sistemoms.
 • Mūsų klientai gauna tik išbandytus gaminius.

Šilumokaičiai  pramonėje

Aukšto efektyvumo pramoninių procesų sukūrimui reikalingi šilumokaičiai, galintys efektyviai aušinti arba šildyti skysčius ir dujas.

“A – Novation” siūlo platų sprendimų spektrą :

 • Specialios jungtys lituojamos, su vidiniu ir išoriniu sriegiu, flanšinės ir suvirintos.
 • Sustiprintos plokštės.
 • Šilumokaičiai su dvigubu kiekiu lydmetalio.

Mūsų šilumokaičiai naudojami šiose pramonės šakose:

 • Hidraulinės mašinos ir mechanizmai
 • Elektriniai transformatoriai
 • Maisto
 • Metalurgija (valcavimas ir metalų apdirbimas slėgiu)
 • Chemijos
 • Aušinimo sistemos (kondensatoriai, garintuvai, perkaitintų dujų vėsintuvai)
 • Šildymo sistemos (IŠP, CŠP)
 • Atominės

Šilumokaičiai Žaliojoje energetikoje

Spartus alternatyvių šilumos šaltinių vystymas ir naujų sprendimų paieška žaliosios energijos sektoriuje davė milžinišką postūmį naujų plokštelinių šilumokaičių kūrimui. Pagrindiniai šilumokaičių vartotojai yra šilumos siurblių, skirtų būsto apšildymui ir buitinio vandens pašildymui, gamintojai.

AN sukūrė šilumokaičių seriją NB538, idealiai tinkančią tokiems sprendimams. AN taip pat yra pasirengusi pasiūlyti šilumokaičius su dvigubomis plokštėmis (DW), kurie suteikia papildomą nutekėjimų kontrolę.

Energijos vartojimo gerinimas pastatuose

AN reguliariai rengia susitikimus su inžinerinėmis bendrovėmis ir savivaldybių įmonėmis ir pristato novatoriškus gaminius, skirtus gyventojų komunaliniams ūkiams.

Taip gimė šilumokaitis, kurio eksplotacijos išlaidos yra du kartus mažesnės nei įprastinių dvipakopių modelių. Tai sistema Kamikadzė arba dviejų pakopų “split tipo” (iš vieno į du šilumokaičius padalintas) šilumokaitis. Į jį sudėta visa, kas yra geriausia lituotuose ir išardomuose šilumokaičiuose.

Šildymo sistemų (IŠP, CŠP) gamintojams yra sukurti modeliai LB 756, pasižymintys aukštu šilumos perdavimu ir maža varža. Šie modeliai atitinka pačius griežčiausius standartus.

“Split tipo” monoblokas “Kamikadzė” karšto vandens šildymo sistemoseAN_kamikaze1

Sistemos idėja gana paprasta: jei neįmanoma išspręsti vandens kokybės problemos ir pašalinti perkaitimo grėsmę, tuomet eksploatacijos tarnyboms reikia suteikti galimybę lengvai pakeisti bloką, kuriame yra nuosėdų ir užsikišę kanalai. Tuo metu viena karšto vandens šildymo pakopa išlaiko savo darbinį pajėgumą.

Šilumokaičiai ir komfortas

Reikalavimai gyvenimo kokybei nuolat auga. Komforto vartotojai – mes su jumis. Mums reikia karšto vandens, komfortiško šildymo, gero vėdinimo ir oro kondicionavimo.

Vandens pašildymui mes sukūrėme 468 seriją. Tai kompaktiškas šilumokaitis, kuris gali būti pastatytas labai mažame IŠP. Dėl greito kaitinimo ir žemos kainos jis tapo labai populiarus Europos vartotojų tarpe.

Modeliai 238 ir 328 yra specialiai sukurti grindinio šildymo sistemoms.

Siekiant apsaugoti ventiliacijos sistemas nuo apšalimo ir atskirti šilumonešių kontūrus, naudojami LB534 modeliai. Jie užtikrina aukštą šilumos perdavimą klampiems neužšalantiems skysčiams.

Kondicionavimo sistemose ir šilumos siurbliuose naudojamas žemą potencialą turintis šilumnešis. Tokioms sistemoms yra sukurti 754 modeliai.

Lituotų plokštelinių šilumokaičių privalumai

AN lituoto plokštelinio šilumokaičio šilumos mainų paviršių sudaro plonų gofruotų metalinių plokščių paketas, esantis tarp dviejų stiprinančių (armavimo) plokščių.

Į vientisą šilumokaičio bloką plokštės sujungtos vakuuminio litavimo būdu.

Specialus gofruotas plokštelių paviršius suteikia srautams didelę turbulenciją ir šilumokaičio konstrukcijos standumą. Darbiniu terpių įvedimo ir išvedimo jungtys gali buti įrengtos tiek priekinėje, tiek galinėje stiprinančioje plokštėje.

Veikimo principas

Darbinės terpės, dalyvaujančios šilumos perdavime, patenka į  šilumokaitį per vamzdines jungtis. Darbinės terpės teka šilumokaityje, pasiskirstant į kas antrą kanalą, kurie suformuoti plokštėmis, ir kampines angas (portai). Kanalai išsidėstę taip, kad dvi darbinės terpės tekėtų jais priešingomis kryptimis (dėl efektyvaus šilumos perdavimo). Taip pat darbinės terpės gali tekėti ta pačia kryptimi.

Standartinės medžiagos:

 • stiprinančių plokščių medžiaga – nerūdijantis plienas AISI 304, storis nuo 2 iki 5 mm.
 • atvamzdžių (jungčių) medžiaga – nerūdijantis plienas AISI 304 arba AISI 316.
 • Alfa_nordic_silumokaiciaigofruotų plokščių medžiaga – AISI 316L, storis nuo 0,30 iki 0,35 mm.
 • lydmetalio medžiaga – vario folija, storis 0,05 mm.

Lituotų plokštelinių šilumokaičių privalumai:

 • Platus pritaikymas
 • Kompaktiškumas
 • Žema kaina
 • Atsparumas slėgio ir temperatūros pokyčiams
 • Maži šilumos perdavimo nuostoliai